Оркниски Острови: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: be:Аркнейскія астравы)
сНема опис на уредувањето
*[http://www.orkney.gov.uk/nqcontent.cfm?a_id=2583 Интернет презентација на Големите Оркниски Острови]
*[http://www.orkneyjar.com/ Историја и историско население ''Orkneyjar'']
 
 
{{Управни области во Шкотска}}
 
[[Категорија:Шкотска]]