Теорија на еден куршум: Разлика помеѓу преработките

с
r2.5.2) (Бот Менува: it:Commissione Warren#Conclusioni
Нема опис на уредувањето
с (r2.5.2) (Бот Менува: it:Commissione Warren#Conclusioni)
Во својот заклучок, Вореновата комисија нашла уверливи докази од стручни лица дека еден куршум предизвикал рана на вратот на председателот Кенеди и сите рани на гувернерот Конали. Се вели дека постои разлика во мислењата меѓу членовите на комисијата за веројатноста на ова појава но истакнува дека оваа теорија не е од клучно значење за заклучоците на комисијата и дека сите чкенови на комисијата без двоумење се согласуваат дека сите куршуми биле испукани од истиот прозорец на шестиот кат.
 
[[ca:Teoria_de_la_bala_únicaTeoria de la bala única]]
[[de:Magic-Bullet-Theorie]]
[[en:Single_bullet_theorySingle bullet theory]]
[[es:Teoría_de_una_sola_balaTeoría de una sola bala]]
[[fr:Théorie_de_la_balle_uniqueThéorie de la balle unique]]
[[it:Commissione Warren#Conclusioni]]
[[it:Teoria_del_proiettile_unico]]
[[ja:証拠物件399]]
[[no:Magic_bulletMagic bullet-teorien]]
[[sr:Теорија једног метка]]
[[sr:Теорија_једног_метка]]
[[sh:Teorija_jednog_metkaTeorija jednog metka]]
708

уредувања