Разлика помеѓу преработките на „Бојана (река)“

Додаден 31 бајт ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sr:Бојана (река)
(Создадена страница со: {{Geobox|River <!-- *** Heading *** --> | name = Бојана | native_name = Бојана | native_name = Buna | category = <!-- *** Names **** --> | ety...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Бојана (река))
[[Категорија:Реки во Албанија]]
 
[[bg:Бояна (река)]]
[[bs:Bojana (rijeka)]]
[[bg:Бояна (река)]]
[[cs:Buna]]
[[de:Buna (Adriatisches Meer)]]
[[ru:Буна (река)]]
[[sq:Buna]]
[[sr:Бојана (река)]]
[[sh:Bojana]]
[[sv:Bunafloden]]
86.434

уредувања