Разлика помеѓу преработките на „Кибибајт“

Одземени 22 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Количини на бајтите}} '''Кибибајт''' (англиски: kibibyte) (кратенка од '''ки'''ло '''би'''нарен '''бајт'''...)
 
с
{{reflist}}
 
[[Категорија:Единици за количина на податоци]]
 
[[ca:Kibibyte]]