Тоше Проески: Разлика помеѓу преработките

Додадени 117 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| Alias = Тоше Проески
| Born= [[25 јануари]], [[1981]]<br>{{flagicon|Macedonia}} [[Крушево]], [[Република Македонија]]
| Died=[[16 октомври]], [[2007]]<br>{{flagicon|Croatia}} [[Нова Градишка]], [[Хрватска]]
| Genre = [[Поп музика|Поп]], [[Македонска народна музика|Фолк]]
| Years_active = 1996&ndash;денес
620

уредувања