Црква на сите светители (Печерски реон - Киев): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Infobox church
| name = Црква на сите светители
| image = Lavra Tserkva Vsih Svyatih.jpg
| caption =
| fullname = Церква Всіх Святих
 
Христијанскиот храм бил изграден во периодот од 1696 до 1698 година во стил на барок.
 
{{црква-никулец}}
{{Киево-печерска лавра}}
 
[[Категорија:Киево-Печерска Лавра]]
[[Категорија:Цркви во Киев]]
[[Категорија:Цркви од 17 век]]
 
[[ru:Всехсвятская церковь Киево-Печерской лавры]]
[[uk:Церква Всіх Святих (Києво-Печерська лавра)]]