Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Пантелејмон“ - Горно Нерези“

нема опис на уредувањето
(Откажано уредување 1901565 од (77.28.131.174 | Разговор))
 
[[Категорија:Цркви во Македонија|Пантелејмон]]
[[Категорија:Храмови посветени на Свети Пантелејмон во Македонија]]
 
[[bg:Свети Пантелеймон (Горно Нерези)]]
[[de:Kirche St. Pantaleon (Nerezi)]]