Ќаба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Додава: kk:Қағба
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Бот Менува: id:Kakbah; козметички промени)
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Қағба)
[[kn:ಕಾಬಾ]]
[[ka:ქააბა]]
[[kk:Қағба]]
[[sw:Kaaba]]
[[ku:Kabe]]
127.201

уредување