Габрово (Струмичко): Разлика помеѓу преработките

с
{{Другизначења4|село во Струмичко|други значења|Габрово}}
с (Бот Додава: sr:Габрово (Струмица))
с ({{Другизначења4|село во Струмичко|други значења|Габрово}})
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Другизначења4|село во Струмичко|други значења|Габрово}}
'''Габрово''' е село во [[Општина Струмица]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Македонија|
| веб=
}}
 
'''Габрово''' е село во [[Општина Струмица]].
 
== Географиja и местоположба ==
 
== Надворешни врски ==
{{Шаблон:Населени места во Општина Струмица}}
 
{{Шаблон:Населени места во Општина Струмица}}
{{Мак-никулец}}
[[Категорија:Македонски села]]
[[Категорија:Струмички села]]
340

уредувања