Разлика помеѓу преработките на „Вештерки“

Одземени 43 бајти ,  пред 8 години
с
Бот Брише: yi:כישוף (strongly connected to mk:Магија (паранормално)), ca:Bruixa (mitologia) (deleted) Менува: ro:Vrăjitorie
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Брише: yi:כישוף (strongly connected to mk:Магија (паранормално)), ca:Bruixa (mitologia) (deleted) Менува: ro:Vrăjitorie)
[[az:İfritə]]
[[bn:ডাইনীবিদ্যা]]
[[ca:Bruixa (mitologia)]]
[[cs:Čarodějnice]]
[[da:Heks]]
[[pl:Czarownica]]
[[pt:Bruxaria]]
[[ro:VrajitoareVrăjitorie]]
[[ru:Ведьма]]
[[sr:Вештица]]
[[tr:Cadı]]
[[uk:Відьма]]
[[yi:כישוף]]
[[zh:女巫]]
85.496

уредувања