Разлика помеѓу преработките на „Мец“

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: lv:Meca)
с
 
Мец е збратимен со:
* [[Податотека:Flag of Germany.svg|20px|]] [[ТриерТрир]], Германија, од 1957
* [[Податотека:Flag of Israel.svg|20px|]] [[Кармиел]], [[Израел]], од 1984
* [[Податотека:Flag of the People's Republic of China.svg|20px|]] [[Јичанг]], Кина, од 1991