Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Сликар-никулец“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{|cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color:transparent"
|[[Image:ldv.jpg|40px|Лонардо да Винчи]]
|'' Оваа статија за [[сликар]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} проширите].]''
|}
</div>