Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Одземени 196 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Моноспитово)
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Моноспитово''' е село во [[Општина Босилово]], во околината на градот [[Струмица]].
 
{{Мак-никулец}}
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија за село во Македонија|
| слика мапа=
| име=Моноспитово
| општина=[[Општина Босилово]]
| популација= 1803
| година= 2002
| поштенски број=
| надморска височина=
| географска широчина=41° 24' 56" сев. ш.
| географска должина=22° 45' 12" ист. д.
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=24 | lat_sec=56
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=45 | lon_sec=12
| веб=
}}
'''Моноспитово''' е село во [[Општина Босилово]], во околината на градот [[Струмица]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==