Разлика помеѓу преработките на „Виталиј Фридзон“

Додадени 772 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(нс)
 
{{Infobox basketball player
| image = Fridzon.jpg
| caption =
| name = Виталиј Фридзон
| nickname = Fritz
| position = плејмејкер
| height_ft = 6
| height_in = 5
| weight_lbs = 178
| league = [[Руска Професионална кошаркарска лига|РКЛ]]<br>[[Евролига]]
| team = '''[[КК Химки]]'''
| number = 7
| nationality = [[Руси]]н
| birth_date = {{Birth date and age|1985|10|14}}
| birth_place = [[Брјанска област]], [[СССРn]]
| career_start = 2001
| career_end =
| former_teams =
| awards =
}}
'''Виталиј Фридзон''' ([[руски]]: ''Виталий Валерьевич Фридзон'', роден на {{роден на|14|октомври|1985}} во {{роден во|Брјанска област}}) е руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на [[КК Химки]] на позиција бек.
 
[[en:Vitaly Fridzon]]
[[fr:Vitaly Fridzon]]
[[it:Vitalij Fridzon]]
[[pt:Vitaly Fridzon]]
[[ru:Фридзон, Виталий Валерьевич]]
[[sr:Виталиј Фридзон]]