Разлика помеѓу преработките на „Литванска фудбалска федерација“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Фудбалски савез Литваније)
{{Национална Фудбалска Асоцијација
{| class="toccolours" style="float:right; margin:0 0 0.5em 1em;"
| Лого = Lithuanian-Football-Federation-logo.png
|- style="text-align:center;"
| Основана = 1992
|colspan="2"|<div class="toccolours" style="background:#FFFFFF; width:100px; margin:0 auto;">[[Слика:ФС Литваније.png|100п]]</div>
| Примена во ФИФА = 1923 и 1992
|-
| Регион =
|'''Основан'''||[[1922.]]
| Примена во Регион = 1992
|-
| Претседател = [[Рајмондас Жутаутас]]
|'''Члан [[ФИФА|ФИФЕ]] од'''||[[1923.]] и [[1992.]]
|}}
|-
|style="padding-right:1em;"|'''Члан [[УЕФА|УЕФЕ]] од'''||[[1992.]]
|- style="text-align:center;"
|colspan="2"|'''Председник'''<br />Рајмондас Жутаутас
|-
|}
'''Литваниска фудбалска федерација''' ([[Литвански јазик|литвански]]: ''Lietuvos futbolo federacija'' ('''ЛФФ''') е највисока фудбалска организација во [[Литванија]] која се залага за организација и развој на фудбалскииот спорт како и за [[Фудбалска репрезентација на Литванија|репрезентацијата на Литванија]].