Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|image_map = LocationBritishVirginIslands.svg
|national_motto = ''"Vigilate"''{{Spaces|2}}<small>([[Латински јазик|Латински]])<br/>"Vigilant"</small>
|national_anthem = "[[''Боже, чувај ја кралицата'']] (''God Save the Queen'')"
|official_languages = [[Англиски јазик|АнглискиEnglish]]
|ethnic_groups = 83.36% [[wikt:Афро-Карибјанци|Афро-Карибјанци]], 7.28% Белци (повеќето Англичани и Португалци), 5.38% [[Повеќерасни]] (повеќето Порториканци), 3.14% [[Источни Индијци]], 0.84% Други