Разлика помеѓу преработките на „Кралство Македонија“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Philly boy92 (разговор), вратено на последната верзија на 80.5.47.18)
[[simple:Macedonian Empire]]
[[sk:Macedónia (historické územie)]]
[[sr:Античка Македонија]]
[[sh:Makedonija (antička)]]
[[fi:Makedonian valtakunta]]
Анонимен корисник