Разлика помеѓу преработките на „Медиум (ТВ серија)“

нема опис на уредувањето
с
Серијата е создадена од [[Глен Гордон Керон]], а продуцирана од [[Picturemaker Productions]] и [[Gramment Productions]] во асоцијација со [[CBS Paramount Television]].
 
Кај нас, серијатамоментално се емитува втората сезона на [[Сител]]. Втората сезона најверојатно следи на есен.
*Прва сезона (септември 2006 – декември/јануари [[2006]]/[[2007]])
*Втора сезона (октомври 2007 – )
 
==Дејствие==
2.930

уредувања