Разлика помеѓу преработките на „Бајловце“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија)
| име=Бајловце
| општина=[[Општина Старо Нагоричане]]
| популација=129
| поштенски број=
| надморска височина=628
| географска широчина=42° 13' 49" сев. ш.
| географска должина=21° 57' 43" ист. д.