Разлика помеѓу преработките на „Координирано универзално време“

с
r2.6.5) (Бот Менува: ia:Universal tempore coordinate
(ситна поправка)
с (r2.6.5) (Бот Менува: ia:Universal tempore coordinate)
[[ig:Coordinated Universal Time]]
[[id:Waktu Universal Terkoordinasi]]
[[ia:TemporeUniversal universaltempore coordinate]]
[[is:UTC]]
[[it:Tempo coordinato universale]]
3.967

уредувања