Разлика помеѓу преработките на „Состен“

Додаден 31 бајт ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: pt:Sóstenes da Macedónia
с (r2.7.1) (Бот Додава: ca:Sostenes)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pt:Sóstenes da Macedónia)
[[ja:ソステネス (マケドニア王)]]
[[pl:Sostenes Macedoński]]
[[pt:Sóstenes da Macedónia]]
[[ru:Сосфен]]
[[sh:Sosten od Makedonije]]
34.422

уредувања