Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

нема опис на уредувањето
| birth_date = {{birth date and age|1984|7|19}}
| birth_place = [[Моксва]], [[СССР]]
| currentclub = [[FCФК DynamoДинамо MoscowМосква]]
| clubnumber = 19
| position = Rightсреден Wingerред
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[ФК Спартак Москва]]
| years1 = 2001–2005 | clubs1 = [[ФК Спартак Москва]] | caps1 = 47 | goals1 = 6
 
Кокорин својата кариера ја започнал како играч на [[ФК Спартак Москва]] во 2001 година. Во текот на својата кариера настапувал за Локомотив Москва и ФК Москва.
 
[[en:Aleksandr Samedov]]
[[es:Alexander Samedov]]
[[it:Aleksandr Samedov]]
[[pl:Aleksandr Samiedow]]
[[pt:Aleksandr Samedov]]
[[ru:Самедов, Александр Сергеевич]]