Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

нема опис на уредувањето
(ns)
 
{{Infobox football biography 3
| name = Александар Самедов
| image = [[Image:Shura Samedov.jpg|225px]]
| caption =
| fullname = Александар Сергеевич Самедов
| height = {{height|m=1.74|precision=0}}
| birth_date = {{birth date and age|1984|7|19}}
| birth_place = [[Моксва]], [[СССР]]
| currentclub = [[FC Dynamo Moscow]]
| clubnumber = 19
| position = Right Winger
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[ФК Спартак Москва]]
| years1 = 2001–2005 | clubs1 = [[ФК Спартак Москва]] | caps1 = 47 | goals1 = 6
| years2 = 2005–2008 | clubs2 = [[ФК Локомотив Москва]] | caps2 = 49 | goals2 = 3
| years3 = 2008–2009 | clubs3 = [[ФК Москва]] | caps3 = 44 | goals3 = 7
| years4 = 2010– | clubs4 = [[ФК Динамо Москва]] | caps4 = 45 | goals4 = 8
| nationalyears1=
| nationalteam1=
| nationalcaps1= | nationalgoals1 =
| pcupdate = 20:24, 6 август 2011 (UTC)
| ntupdate =
}}
'''Александар Самедов''' ([[руски]]: ''Александр Сергеевич Самедов'', роден на {{роден на|19|јули|1984}} во {{роден во|Москва}}) е руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Динамо Москва]].
 
Кокорин својата кариера ја започнал како играч на [[ФК Спартак Москва]] во 2001 година. Во текот на својата кариера настапувал за Локомотив Москва и ФК Москва.