Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Додадени 333 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox football biography 3
| name = Фернандо Торес
}}
 
'''Фернандо Торес''' ([[шпански]]: ''Fernando Torres'', роден на {{роден на|20|март|1984}}}) е шпански фудбалер кој во моментот настапува за екипата на [[ФК Челзи]].
'''Фернандо Торес''' е роден во Шпанија. Тој својата кариера ја започнал како голман, но кога игубил неколку заби тој почнал да игра како фудбалер. Тој игра за Челзи.
 
Фернандо Торес својата професионална кариера ја започнал во [[2001]] година како играч на [[ФК Атлетико Мадрид]], и во истиот тим се задржал до [[2007]] година, кога преминал во [[ФК Ливерпул]]. Во Ливерпул постигнал 65 голови во 102 натпревари.
 
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Торес}}