Разлика помеѓу преработките на „Хари Потер и Пламениот пехар“

нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Хари Потер и Пламениот пехар''' ({{lang-en|Harry Potter and the Goblet of Fire}}) е четвртиот дел од [[Хари Потер|серијалот]] книги за момчето волшебник [[Хари Потер (лик)|Хари Потер]], напишан од британската писателка [[Џ. К. Роулинг]].
Таа ве воведува во магичниот свет на Хари и опасностите што го демнат.Секако со него се неговите најверни пријатели Рон И Хермиона ,кои му помагаат во борбата со злото.
 
{{никулец}}
 
Анонимен корисник