Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски сојуз на Германија“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {| class="toccolours" style="float:right; margin:0 0 0.5em 1em;" |- style="text-align:center;" |colspan="2"|<div class="toccolours" style="background:#FFFFF...)
 
{| class="toccolours" style="float:right; margin:0 0 0.5em 1em;"
|- style="text-align:center;"
|colspan="2"|<div class="toccolours" style="background:#FFFFFF; width:150px; margin:0 auto;">[[Слика:DFB-Logo.png|150п|Лого ДФБ]]</div>
|-
|'''Основан'''||[[1900.]]
|-
|'''Члан [[ФИФА|ФИФЕ]] од'''||[[1904.]]
|-
|style="padding-right:1em;"|'''Члан [[УЕФА|УЕФЕ]] од'''||[[1954.]]
|- style="text-align:center;"
|colspan="2"|'''Председник'''<br />Тео Цванцигер
|-
|}
{{Национална Фудбалска Асоцијација
| Лого = DFB-Logo.png