Разлика помеѓу преработките на „Волковија (Тетовско)“

* [[Петко Дабески]] (р. [[15 октомври]] [[1939]]) - македонски поет.
* [[Богољуб Арсиќ]] (2 јули 1914 – 25 јули 1999) - полковник, спец. епидемиолог и универзитетски професор.
*Нестор Огинар – професор по англиски јазик во Њу Јорк, Америка, македонист, колумнист
*Милан Сотировски – кошаркар, репрезентативец, директор на македонската кошаркарска репрезентација, тренер, спортист на годината за градовите Куманово, Струмица, Гостивар, Скопје.
*Цено Александровски – фудбалер, директор на фиба и Open Fun Footbal за Македонија и Балканот.
 
== Култура и спорт ==