Разлика помеѓу преработките на „Григориј Распутин“

с
нема опис на уредувањето
с
|birth_place = {{роден во|Покровско|Сибир|Руска империја}}
|death_date = {{починал на|29|декември|1916}}
|death_place = {{починал во|Санкт ПетерсбургПетербург|Руска империја}}
|death_cause = Убиство
|resting_place =