Скриени страсти: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|imdb_id = 0387763
}}
'''Скриени страсти''' ([[шпански јазик|шпански]]: '''Pasión de Gavilanes''') е светска популарна [[теленовела]] од престижната [[америка]]нска продукција [[Телемундо]] со соработка со колумбијската тв куќа [[РТИ Колумбија]]. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На интернационалниот пазар исто така излезе и [[ЦД]] со [[музика]] од серијата, како и [[ДВД]] Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитуваше на [[А1 телевизија]]].
 
==Синопсис==
2.930

уредувања