Скриени страсти: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
|image = [[Слика:SkrieniStrasti200x150.jpg|150п]]
|caption = Лого
|genre = романтична[[драма]], [[теленовела]]
|creator = [[Хулио Хименез]]
|starring = [[Дана Гарсија]]<br> [[Марио Симаро]]<br> [[Мајкл Браун]] <br> [[Паола Реј]]<br> [[Хуан Алфонсо Баптиста]]<br> [[Наташа Клаус]]
|num_episodes = 188
|runtime = [[45 минути]]
|network = [[Телемундо]] и [[РТИ Колумбија]]
|website = http://antena3.com/pasiongavilanes/
|imdb_id = 0387763
}}
Теленовелата '''Скриени страсти''' ([[шпански јазик|шпански]]: '''Pasión de Gavilanes''') е светска популарна [[теленовела]] од престижната [[америка]]нска продукција '''[[Телемундо]]''' со соработка со колумбијската тв куќа '''[[РТИ Колумбија]]'''. Серијата го освои целиот свет со едночасовни 188 епизоди. На интернационалниот пазар исто така излезе и [[ЦД]] со [[музика]] од серијата, како и [[ДВД]] Издание со сите епизоди. Кај нас оваа теленовела имаше огромен успех, и се емитуваше на [[А1 Телевизијателевизија]]].
 
==Синопсис==
2.930

уредувања