Киргиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 12 години
с
r2.6.3) (Бот Додава: bat-smg:Kirkizu kalba
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Менува: zh:吉尔吉斯语)
с (r2.6.3) (Бот Додава: bat-smg:Kirkizu kalba)
[[uk:Киргизька мова]]
[[ug:قىرغىز تىلى]]
[[bat-smg:Kirkizu kalba]]
[[zh:吉尔吉斯语]]
5.830

уредувања