Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ms:Alexander I dari Rusia)
Нема опис на уредувањето
| опис=Император на Русија
| наставка=
| роден-дата= [[23 декември]]{{роден [[на|23|декември|1777]]}}
| роден-место=[[{{роден во|Санкт Петербург]]}}, [[Руска империја]]
| починал-дата=[[1{{починал на|1|декември]] [[|1825]]}}
| починал-место=[[Таганрог]], [[Русија]]
}}