Разлика помеѓу преработките на „Петар III (Русија)“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: tt:Петр III; козметички промени)
с
| опис=Император на Русија
| наставка=
| роден-дата= [[21{{роден на|21|февруари]] [[|1728]]}}
| роден-место= [[Кил]], [[Германија]]
| починал-дата=[[17{{починал на|17|јули]] [[|1762]]}}
| починал-место=[[Ропша]], [[Русија]]
}}