Разлика помеѓу преработките на „Иван V (Русија)“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: no:Ivan V av Russland)
| father =[[Алексеј I]]
| mother =[[Марија Милославскаја]]
| date of birth =6{{роден на|6|септември |1666}}
| place of birth =[[{{роден во|Москва]]}}
| date of death =8{{починал на|8|февруари |1696}}
| place of death =[[{{починал во|Москва]]}}
| date of burial =
| place of burial =