Фјодор I (Русија): Разлика помеѓу преработките

Одземени 42 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Фјодор I Руски преместена како Фјодор I (Русија))
Нема опис на уредувањето
| father =[[Иван IV]]
| mother =[[Анастасија од Русија]]
| date of birth =11{{роден на|11|мај |1557}}
| place of birth =[[{{роден во|Москва]]}}
| date of death =7{{починал на|7|јануари |1598}}
| place of death =[[{{починал во|Москва]]}}
| date of burial =
| place of burial =
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Родени во 1557 година]]
[[Категорија:Починати во 1598 година]]
[[Категорија:Династија Рурикович]]
[[Категорија:Руриковичи]]