Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 53 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: ca:Daniel I de Moscou)
Нема опис на уредувањето
| роден-дата= [[1261]]
| роден-место=
| починал-дата=[[{{починал на|4|март|1303]]}}
| починал-место=[[{{починал во|Москва]]}}
}}
'''Даниел Московски''' бил [[кнез]] на [[Москва]] во периодот од [[1263]] година. Тој бил син на [[Александар Невски]] и прв [[кнез]] на [[Москва]].