Разлика помеѓу преработките на „Ерменска Советска Социјалистичка Република“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: udm:Армян ССР)
{{Советски Републики}}
 
[[Категорија:СССРЕрменска ССР| ]]
[[Категорија:Советски републики]]
[[Категорија:Ерменија]]
[[Категорија:Поранешни комунистички републики]]