Геотермална енергија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.6.6) (Бот Додава: ml:ഭൂതാപ ഊർജ്ജം)
сНема опис на уредувањето
 
{{Портал|Енергија|Crystal 128 energy.png}}
{{Commons catрв|Geothermal energy}}
 
 
{{Енергија}}
 
[[Категорија:Електрани]]