Грб на Хрватска: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: eu:Kroaziako armarria
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: sco:Coat o airms o Croatie)
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Kroaziako armarria)
[[en:Coat of arms of Croatia]]
[[es:Escudo de armas de Croacia]]
[[eu:Kroaziako armarria]]
[[fr:Armoiries de la Croatie]]
[[gl:Escudo de Croacia]]
34.422

уредувања