Куско (регион): Разлика помеѓу преработките

Додадени 184 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 1:
:''За другите значења на поимот „Куско“, видете ја [[Куско (појаснување)|страницата за појаснување]].''
{{Infobox Peru region
|official name=Куско