Дискус: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: uk:Дискус
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.5.2) (Бот Додава: zh:盘丽鱼属)
с (r2.7.1) (Бот Менува: uk:Дискус)
[[th:ปลาปอมปาดัวร์]]
[[tr:Diskus]]
[[uk:SymphysodonДискус]]
[[vi:Cá đĩa]]
[[zh:盘丽鱼属]]
86.434

уредувања