Разлика помеѓу преработките на „Пирамида (геометрија)“

с
r2.7.1) (Бот Менува: kk:Пирамида
с (r2.6.5) (Бот Додава: jv:Limas (Wangun))
с (r2.7.1) (Бот Менува: kk:Пирамида)
[[he:פירמידה (גאומטריה)]]
[[jv:Limas (Wangun)]]
[[kk:Пирамида (геометрия)]]
[[lbe:Агьрам (геометрия)]]
[[la:Pyramis (geometria)]]
24.517

уредувања