Разлика помеѓу преработките на „Алкени“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: kk:Алкендер
с (r2.6.5) (Бот Додава: ka:ალკენი)
с (r2.7.1) (Бот Додава: kk:Алкендер)
[[he:אלקן]]
[[ka:ალკენი]]
[[kk:Алкендер]]
[[la:Alkenum]]
[[lv:Alkēni]]
[[ml:ആൽക്കീൻ]]
[[ms:Alkena]]
[[ro:Alchenă]]
[[nl:Alkeen]]
[[ja:アルケン]]
[[pl:Alkeny]]
[[pt:Alceno]]
[[ro:Alchenă]]
[[ru:Алкены]]
[[sq:Alkenët]]
86.434

уредувања