Дела на светите апостоли: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Бот Додава: bar:Apostlgschicht; козметички промени
с (r2.6.2) (Бот Додава: lmo:At di Apostuj)
с (r2.7.2) (Бот Додава: bar:Apostlgschicht; козметички промени)
 
Според податоци на црквата, до крајот на т.н. апостолска ера, бројот на христијаните бил околу 500.000 верници.
 
{{Link GA|ru}}
{{Link FA|no}}
 
[[Категорија:Книги од Новиот Завет]]
[[Категорија:Историја на Новиот Завет]]
[[Категорија:Дела апостолски| ]]
 
{{Link FA|no}}
{{Link GA|ru}}
 
[[ar:سفر أعمال الرسل]]
[[arc:ܦܪܟܣܝܣ ܕܫܠܝܚܐ]]
[[zh-min-nan:Sù-tô͘ Hēng-toān]]
[[bar:Apostlgschicht]]
[[ca:Fets dels Apòstols]]
[[cs:Skutky apoštolů]]