Разлика помеѓу преработките на „31 јули (починале)“

Додадени 230 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1784]] 
|[[Дени Дидро]], [[Франција|француски]] [[филозоф]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1849]] 
|[[Шандор Петефи]], унгарски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1886]] 
|valign="top" align="right"|[[2001]] 
|[[Тахир Синани]], поранешен член на ОНА.
|-
|valign="top" align="right"|[[2001]] 
|[[Бурим Хусеини]], поранешен член на ОНА.
|}