31 јули (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 405 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1886]] 
|[[Франц Лист]], [[Унгарија|унгарски]] [[пијано|пијанист]] и [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1907]] 
|[[Пандо Кљашев]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Антоан де Сент-Егзипери]], француски писател и авијатичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[2001]] 
|[[Тахир Синани]], поранешен член на ОНА.
|}
 
<noinclude>
[[Категорија:На денешен ден (починале)|31 јули]]