Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

с
Бришење на "CSI_Miami.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Mmxx поради: [[commo
с (r2.7.1) (Бот Додава: lv:CSI Maiami)
с (Бришење на "CSI_Miami.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Mmxx поради: [[commo)
{{Инфокутија за телевизија
| show_name = CSI: Miami
| image =
| image = [[Податотека:CSI Miami.png|275px]]
| caption = Логото на серијата
| format = [[Драма]] - [[Полициски процедури]]