Разлика помеѓу преработките на „Јаника Балаж“

Додадени 176 бајти ,  пред 8 години
file
с (r2.7.1) (Бот Додава: uk:Яніка Балаж)
(file)
{{Без извори|датум=август 2010}}
[[File:Janika-Balazs Lukino.jpg|thumb|left|Јаника Балаж ([[унг.]] ''Janika Balázs''), роден e во [[Лукино Село]] кај [[Зрењанин]].]]
[[Податотека:Janika balaz.jpg|мини|десно|150п|Споменикот на Јаника Балаж во [[Нови Сад]]]]
'''Јаника Балаж''' ([[унг.]] ''Janika Balázs''), ({{роден на|23|декември|1925}} во [[Лукино Село]] кај [[Зрењанин]] – {{починал на|12|ноември|1988}} во {{починал во|Нови Сад|}}) бил прочуен [[тамбура]]ш од [[Војводина]], [[Србија]].
10

уредувања