Разлика помеѓу преработките на „Јанус“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: am:ያኑስ
с (r2.7.1) (Бот Менува: id:Yanus)
с (r2.6.4) (Бот Додава: am:ያኑስ)
[[Категорија:Римска митологија]]
 
[[am:ያኑስ]]
[[an:Chan (dios román)]]
[[bs:Janus (mitologija)]]
126.662

уредувања