Разлика помеѓу преработките на „Композитор“

Одземени 69 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: Композитор е личност која пишува музика. Терминот се однесува на некој кој пишува [[нотен те...)
 
с
 
[[Категорија:Музика]]
[[Категорија:Македонски композитори]]